rms2 1RMS (Room Monitoring System) to najnowszy system monitoringu parametrów powietrza oferowany przez szwajcarską firmę Rotronic. Nowy system łączy urządzenia do pomiaru wilgotności względnej, temperatury powietrza, temperatury punktu rosy, stężenia CO2, różnicy ciśnień oraz przepływu powietrza. Urządzenia tworzące RMS mogą być połączone ze sobą zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo (zależy od topologii sieci systemu pomiarowego, co jest ustalane indywidualnie).

System RMS zapewnia elastyczność w instalacji oraz prosty i intuicyjny odczyt danych, które przechowywane są na serwerze Kontrahenta lub w chmurze (serwer Rotronic). Zarejestrowane przez system dane pomiarowe można odczytać w każdym miejscu i czasie przy użyciu komputera PC, laptopa, MACa, tabletu, smartfonu (wystarczy dostęp do Internetu oraz zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa). 

Interfejs użytkowania

Prosty interfejs aplikacji webowej Rotronic sprawia, że użytkownik w krótkim czasie jest w stanie nauczyć się obsługi systemu. Wizualizacja danych pomiarowych w postaci etykiet na mapie obiektu, przebiegów oraz wskaźników sprawia, że użytkownik ma jasny i czytelny podgląd wyników pomiarowych.rms1

Konwerter RMS

Konwerter RMS umożliwia integrację urządzeń innych firm z systemem RMS Rotronic.

Rotronic RMS systemZalety systemu RMS

Najważniejsze zalety systemu RMS firmy Rotronic to: kompatybilność z wymaganiami GMP / GLP / GDP, zgodność z FDA21 CFR część 11 oraz EN 12830, możliwość generowania raportów PDF z wykresami i danymi statystycznymi, powiadomienia o alarmie (sms / e-mail) oraz możliwość odczytu danych na dowolnych urządzeniach (podgląd danych przy użyciu dowolnej przeglądarki internetowej; urządzenia muszą mieć połączenie z Internetem).

Zastosowanie

System RSM Rotronic znajduje zastosowanie w takich obiektach jak: obiekty farmaceutyczne (hale produkcyjne, magazyny, ...), muzea, laboratoria, magazyny, archiwa, ... Są to miejsca, gdzie monitoring paramatrów powietrza jest szczególnie istotny dla użytkownika.

Kupię i co dalej ?

Inżynierowie firmy AP Automatyka zapewniają odpowiednie wsparcie techniczne w zakresie systemu RMS na każdym etapie jego wdrażania.

>> Więcej na temat urządzeń oraz systemu RMS Rotronic <<