Kanałowy przetworniki stężenia CO2 z serii SiOne

Si-CA0J2... to kanałowy, programowalny przetworniki stężenia dwutlenku węgla (CO2) z serii SiOne. Urządzenie mierzy stężenie dwutlenku węgla w zakresie 0...2000 ppm, 0...5000 ppm lub nawet 0...10000 ppm - zakres pomiarowy jest programowalny. Podobnie jak inne przetworniki SiOne model ten posiada interfejs cyfrowy RS-485 (Modbus RTU). Dodatkowo przetwornik może zostać wyposażony w programowalne wyjścia analogowe (1, 2 lub 3 wyjścia napięciowe lub prądowe) lub programowalne wyjście przekaźnikowe.  Parametry każdego przetwornika są programowane bezpłatnie w dniu wysyłki. Użytkownik ma jednak możliwość zmiany tych ustawień przy użyciu programatora USB typu CODAP-RS485 lub poprzez odpowiednie komendy Modbus RTU.

Podstawowe parametry przetworników Si-CA0J2...:

 • Zakres: 0...2000 ppm, 0...5000 ppm lub 0...10000 ppm CO2 (programowalny)
 • Interfejs: RS-485 (Modbus RTU)
 • Liczba wyjść analogowych: 0 (model Si-...A0), 1 (Si-...A1), 2 (Si-...A2) lub 3 (Si-...A3)
 • Liczba wyjść przekaźnikowych: 0 (modele Si- ...A0, ...A1, ...A2, ...A3) lub 1 (Si-...P1)

  

Zapraszamy do zakupów w sklepie AutomatykaOnline.eu

Firma AP Automatyka uruchomiła nowy kanał sprzedaży produktów - sklep internetowy www.AutomatykaOnline.eu. Sklep został przygotowany dla tych z Państwa, którzy cenią sobie możliwość szybkiego dokonywania zakupów przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nasz zespół inżynierów sprzedaży wytypował do sklepu internetowego produkty, które cieszą się największym zainteresowaniem naszych Kontrahentów, a które są objęte naszym programem Z MAGAZYNU. Znajdą Państwo w nim produkty z takich grup jak:

 • Enkodery (inkrementalne i absolutne)
 • Przetworniki parametrów powietrza (przetworniki wilgotności i temperatury, przetworniki temperatury, przetworniki CO2, przetworniki ciśnienia)
 • Wskaźniki i rejestratory
 • Presostaty ciśnienia i różnicy ciśnień
 • Siłowniki elektryczne do klap, przepustnic i zaworów
 • Różnego typu akcesoria (koła pomiarowe, mechanizmy linkowe, sprzęgła, uchwyty, adaptery, konwertery sygnałów, oprogramowanie na PC, ...)

Zapraszamy do zakupów na www.AutomatykaOnline.eu!

PS. Oferta sklepu internetowego jest ciągle rozwijana. Jeśli nie znajdą w nim Państwo poszukiwanych produktów, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 67 357 10 80 (biuro czynne w dni robocze, w godzinach 08:00-16:00).


  

Magnetyczne enkodery absolutne CANopen z Connection Cap

Posital Fraba zaprezentowała nową wersję absolutnych enkoderów magnetycznych z interfejsem CANopen. Są to enkodery w wersji z puszką przyłączeniową Connection Cap, która pozwala na łatwą i szybką konfigurację czujnika bez specjalnych narzędzi. Dostępne w puszce przełączniki umożliwiają ustawienie Node ID enkodera, prędkości transmisji oraz ewentualne załączenie rezystora terminującego. Dodatkową zaletą tych enkoderów są diody sygnalizacyjne (umiejscowione w Connection Cap, a widoczne na zewnątrz enkodera), które znacznie ułatwiają proces uruchomienia czujnika i jego dalszej eksploatacji (diody sygnalizują zarówno prawidłowe działanie czujnika, jak również ewentualne błędy np. w komunikacji).

Zalety nowych enkoderów:

 • 16-bitowa rozdzielczość
 • Enkodery jedno- i wielo-obrotowe (do 31 bit, bez podtrzymywania bateryjnego)
 • O 30% bardziej kompaktowe niż enkodery optyczne
 • Diagnostyka enkodera przy użyciu diod LED
 • Konfiguracja Node ID oraz prędkości transmisji przy użyciu przełączników dostępnych w Connection Cap
 • Wbudowany rezystor terminujący w Connection Cap
 • Łatwa instalacja mechaniczna enkodera (przy użyciu dławnic kablowych lub złącz M12)
 • Stopień ochrony enkodera: IP65 lub IP66/IP67
 • Rożne warianty mechaniki enkodera (typ kołnierza, wymiary wałka/otworu, liczba dławnic/złącz M12 w Connection Cap)

Szanowni Państwo!

W związku z wprowadzeniem Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony osób fizycznych (RODO), które zacznie obowiązywać z dniem 25 maja 2018 roku, w celu zwiększenia bezpieczeństwa Państwa danych osobowych przypominamy o prawie edycji i usuwania tych informacji z baz danych, których Administratorem jest firma AP Automatyka M. Pabel M. Prokopiak S.C.

Chcielibyśmy Państwa poinformować, że dokonaliśmy aktualizacji naszego Regulaminu oraz Polityki prywatności. Materiały można znaleźć na naszej stronie internetowej:

Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych można natomiast pobrać bezpośrednio z naszej strony internetowej – link. Zaznaczamy, że wprowadzone aktualizacje nie wpływają w żaden sposób na jakość świadczonych przez nas usług związanych ze wsparciem technicznym i sprzedażą komponentów automatyki.

  

Prosty układ do pomiaru drogi i prędkości liniowej dostępny Z MAGAZYNU

Program Z MAGAZYNU firmy AP Automatyka został uzupełniony o wybrane akcesoria, które znacznie ułatwiają proces instalacji czujników. W tej chwili AP Automatyka może zaproponować wszystkie niezbędne elementy potrzebne przy budowie na przykład prostego układu do pomiaru drogi i/lub prędkości liniowej. Wspomniany układ może składać się z:

Enkoder programowany jest na żądaną rozdzielczość i standard wyjścia bezpłatnie w dniu wysyłki. Każdy Użytkownik tego enkodera ma jednak możliwość zmiany ustawień enkodera we własnym zakresie, przy użyciu odpowiedniego programatora, który zamawiany jest oddzielnie.
Funkcję programowania enkodera oraz działanie czujnika w połączeniu z kołem pomiarowym i uchwytem prezentuje film dostępny na kanale YouTube firmy AP Automatyka - LINK.