Prosty układ do pomiaru drogi i prędkości liniowej dostępny Z MAGAZYNU

Program Z MAGAZYNU firmy AP Automatyka został uzupełniony o wybrane akcesoria, które znacznie ułatwiają proces instalacji czujników. W tej chwili AP Automatyka może zaproponować wszystkie niezbędne elementy potrzebne przy budowie na przykład prostego układu do pomiaru drogi i/lub prędkości liniowej. Wspomniany układ może składać się z:

Enkoder programowany jest na żądaną rozdzielczość i standard wyjścia bezpłatnie w dniu wysyłki. Każdy Użytkownik tego enkodera ma jednak możliwość zmiany ustawień enkodera we własnym zakresie, przy użyciu odpowiedniego programatora, który zamawiany jest oddzielnie.
Funkcję programowania enkodera oraz działanie czujnika w połączeniu z kołem pomiarowym i uchwytem prezentuje film dostępny na kanale YouTube firmy AP Automatyka - LINK.


  

Miernik wilgotności względnej i temperatury nowej generacji w ofercie AP Automatyka

Firma Rotronic, producent urządzeń do kontroli wilgotności względnej i temperatury powietrza, zaprezentował miernik ręczny nowej generacji, dedykowany do pracy z wszystkimi sondami pomiarowymi z serii HC2 lub HC2A (sonda jest bowiem dobierana w zależności od potrzeb aplikacji). Dodatkową zaletą miernika jest wbudowana pamięć, dzięki czemu urządzenie może również pełnić funkcję rejestratora parametrów powietrza. Na wyświetlaczu LCD urządzenia może być wyświetlona wartość chwilowa (jednocześnie aż cztery wartości) oraz przebiegi z pomiarów zarejestrowanych w pamięci. W przeciwieństwie do mierników poprzedniej generacji, nowe urządzenie dostarczane jest zawsze w komplecie z oprogramowaniem HW4 Lite, które pozwala skonfigurować miernik z poziomu komputera PC, odczytać zapisane w nim pomiary, wygenerować raporty z pomiarów lub wyeksportować dane do pliku Excel. Warto dodać, że miernik dostarczany jest w odpowiednim etui, zabezpieczającym sprzęt podczas przechowywania lub transportu.

Więcej informacji na temat miernika HP32:

 • Link do filmu prezentującego podstawowe właściwości miernika: LINK
 • Link do opisu produktu (w tym specyfikacji technicznej oraz galerii zdjęć): LINK
 • Link do zestawienia sond, które kompatybilne są z nowym miernikiem: LINK

  

Programowalne przetworniki stężenia CO2 w ofercie AP Automatyka

Si-CA0R0... to programowalne przetworniki stężenia CO2 z serii SiOne, które produkowane są w Polsce. Przetworniki pozwalają na pomiar CO2 w zakresie 0...2000 ppm, 0...5000 ppm lub nawet 0...10000 ppm - zakres pomiarowy w tych urządzeniach jest programowalny. Funkcja pomiaru CO2 jest możliwa dzięki użyciu w przetwornikach sensora typu NDIR, który zapewnia świetne parametry pomiarów. Każdy przetwornik SiOne posiada interfejs RS-485 (Modbus RTU), co znacznie ułatwia jego instalację w układach automatyki. Wybrane modele posiadają również programowalne wyjście analogowe, dowolnie skalowane. Parametry przetworników programowane są bezpłatnie w dniu wysyłki, ale każdy Użytkownik ma możliwość zmiany tych ustawień przy użyciu programatora USB typu CODAP-RS485 lub poprzez RS-485 (Modbus RTU).

Podstawowe parametry przetworników Si-CA0R0...:

 • Zakres: 0...2000 ppm, 0...5000 ppm lub 0...10000 ppm CO2 (programowalny)
 • Interfejs: RS-485 (Modbus RTU)
 • Liczba wyjść analogowych: 0 lub 1 (0...5 V, 0...10 V, 0...20 mA lub 4...20 mA - programowalne)
 • Modele Z MAGAZYNUSi-CA0R0A0 (tylko RS-485) oraz Si-CA0R0A1 (RS-485 + Analog)

  

Prosty czujnik do rozpoznawania koloru

Firma ASTECH wprowadziła do oferty nowy, jeszcze mniejszy czujnik umożliwiający rozpoznawanie koloru. Jest to idealne rozwiązanie do aplikacji, w których zwykły czujnik kontrastu (ze względu na swoje ograniczenia) się nie sprawdza. Parametryzacja czujnika jest bardzo intuicyjna i odbywa się z poziomu przycisku funkcyjnego, znajdującego się na obudowie. ASTECH do tego czujnika proponuje odpowiednie akcesoria, w tym przede wszystkim światłowody, które decydują o zakresie działania czujnika oraz dystansie względem badanego obiektu.

Podstawowe parametry:

 • Funkcja nauczania typu Teach-In
 • Funkcja zapamiętywania jednego koloru
 • Krótki czas odpowiedzi (od 500 µs)
 • Rozdzielczość skali kolorów ΔE < 1
 • Wyjście: 1x wyjście Push-pull
 • Więcej informacji

  

Programowalne przetworniki SiOne oferowane przez AP Automatyka

SiOne to seria programowalnych przetworników wykorzystywanych do kontroli parametrów powietrza (wilgotność względna, temperatura, punkt rosy, ciśnienie atmosferyczne i/lub CO2). Wybrane przetworniki wyróżnia możliwość pomiaru wielu parametrów jednocześnie oraz funkcja dowolnej konfiguracji maksymalnie trzech wyjść analogowych (typ wyjścia V/mA, wyskalowanie, …). Każdy przetwornik SiOne posiada interfejs cyfrowy RS-485 (Modbus RTU), co pozwala na jego instalację w systemach monitoringu klimatu. Do programowania przetworników służy programator USB typu CODAP-RS485, dostarczany w komplecie z oprogramowaniem serwisowym na komputer PC.

Podstawowe parametry przetworników SiOne:

 • Mierzone wielkości: wilgotność względna, temperatura, punkt rosy, ciśnienie atmosferyczne i/lub stężenie CO2
 • Typ wyjść analogowych: 0...5 V, 0...10 V, 0...20 mA lub 4...20 mA (programowalne)
 • Liczba wyjść analogowych: 0, 1, 2 lub 3
 • Interfejs: RS-485 (Modbus RTU)
 • Obudowa: do montażu naściennego lub kanałowego
 • Materiał obudowy: ABS lub poliwęglan
 • Zestawienie przetworników - LINK