Krawędzie bezpieczeństwa zapewniają bezpieczeństwo, tam gdzie ruchome krawędzie mogą stwarzać zagrożenie. Przełączniki ciśnieniowe to przetworniki, które przekształcają dodatnią lub ujemną falę ciśnienia na impuls elektryczny.


ZASADA DZIAŁANIA

Zmiana ciśnienia w profilu gumowym, powstała na skutek jego deformacji powoduje wytworzenie impulsu elektrycznego przez membraną znajdującą się w przełączniku. Producent dostarcza przełączniki ze stykami normalnie-zamkniętymi, normalnie-otwartymi lub przełączającymi. Jeśli przełącznik jest zaprojektowany ze stykiem rozwiernym, styk otwiera się, gdy membrana ulega deformacji. Czułość przełącznika może być ustawiona z dużą dokładnością poprzez regulację śruby i otwarcia zaworu. Chwilowe zmiany objętości powietrza, wynikające ze zmiany ciśnienia atmosferycznego lub wahań temperatury są neutralizowane przez specjalny zawór i nie wpływają na poprawność działania układu.

ZALETY TECHNOLOGII OSE

Instalacja systemu z przełącznikami pneumatycznymi jest bardzo prosta, a pojedyncze elementy układu można wymienić bez większych komplikacji, co przekłada się na krótki czas montażu lub naprawy w przypadku usterki. W celu montażu wymagane jest tylko kilka elementów, które z łatwością i  bez potrzeby specjalnych narzędzi, ani wiedzy technicznej daje się połączyć z krawędzią w funkcjonujący system. System może działać w układzie o zróżnicowaniach kształtach – możliwy prawie każdy promień gięcia profilu.

 

Szczegółowe informacje dotyczące opisywanych enkoderów i akcesoriów można uzyskać kontaktując się z inżynierami firmy AP Automatyka – www.apautomatyka.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 67 357 10 80. Serdecznie zapraszamy!