Inklinometry do górnictwa ☆ ATEX ☆

 

Inklinometry POSITAL FRABA produkowane w POLSCE w Słubicach z powodzeniem wykorzystywane są w milionach aplikacji na całym świecie. Dzięki wysokiej jakości, wytrzymałości oraz bardzo dobrej precyzji czujniki idealnie nadają się do pomiaru przechylenia nawet w najbardziej wymagających aplikacjach. POSITAL ciągle rozwija swoje produkty, dlatego w ostatnim czasie pojawiły się w sprzedaży inklinometry z możliwością zastosowania ich w kopalniach górniczych z certyfikatem ATEX.

Przykładowe modele:

 

Enkodery do górnictwa  ☆ ATEX ☆

Enkodery absolutne ATEX, zostały zaprojektowane do użytku w strefach zagrożonych wybuchem gazu lub pyłu. Urządzenia te, oparte o standardowe absolutne enkodery optyczne i magnetyczne z serii IXARC, są dostępne w wersji jedno- oraz wieloobrotowej. Enkodery do górnictwa cechuje wytrzymałość, niezawodność oraz ekstremalna dokładność. Ponadto są one dostępne w różnych wariantach wykonania mechaniki ( z wałkiem zewnętrznym lub wewnętrznym / drążonym). Enkodery zgodne z ATEX z oferty firmy POSITAL mogą być instalowane w strefach Ex: 1 oraz 21.

Przykładowe modele:

 

Podsumowanie

Zarówno inklinometry jak i enkodery absolutne ATEX produkowane są w Polsce i znajdują zastosowanie w kopalniach w Polsce jak i na całym świecie. Dzięki wieloletniej współpracy z różnymi firmami POSITAL dopracował swoje rozwiązania i oferuje produkty najwyższej jakości!