Enkodery inkrementalne i absolutne
Enkodery inkrementalne i absolutne
Liczniki do enkoderów
Liczniki do enkoderów

Wskaźniki do enkoderów inkrementalnych HTL/TTL oraz absolutnych z interfejsem SSI.

Czujniki koloru
Czujniki koloru

Czujniki koloru do wymagających aplikacji firmy ASTECH

Urządzenia do stref zagrożonych wybuchem
Urządzenia do stref zagrożonych wybuchem

Elementy automatyki do stref zagrożonych wybuchem firmy SCHISCHEK, ROTRONIC, HUBA CONTROL i POSITAL FRABA

Rejestracja temperatury podczas procesu przechowywania i transportu
Rejestracja temperatury podczas procesu przechowywania i transportu

Kompaktowy rejestrator temperatury TL-CC1 szwajcarskiej firmy ROTRONIC

Doskonała jakość w pomiarach HVAC
Doskonała jakość w pomiarach HVAC

Urządzenia do równoważenia i sprawdzania instalacji HVAC szwedzkiej firmy SWEMA AB

1 2 3 4 5 6

POSITAL FRABA

[produkty]

POSITAL FRABA – producent wysokiej klasy czujników - www.posital.pl

Firma POSITAL FRABA zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą przemysłowych czujników kąta (pozycji kątowej) oraz drogi (pozycji liniowej). Do tej pory była ona znana przede wszystkim jako producent enkoderów absolutnych, inklinometrów (pochyłomierzy) oraz czujników liniowych (enkoderów linkowych). Nowością w portfolio firmy są magnetyczne enkodery inkrementalne. Wszystkie wymienione wyżej czujniki produkowane są w Polsce, w fabryce w Słubicach.

Produkowane przez firmę enkodery absolutne, enkodery inkrementalne, inklinometry oraz czujniki linkowe (enkodery linkowe) znajdują zastosowanie w różnego typu aplikacjach przemysłowych, również w strefach zagrożonych wybuchem (wybrane modele czujników posiadają certyfikat ATEX). Podstawową zaletą tych czujników jest możliwość doboru odpowiedniego modelu do potrzeb aplikacji. W ofercie firmy znajduje się bowiem ponad 140000 enkoderów absolutnych IXARC (optycznych i magnetycznych), ponad 2000 enkoderów inkrementalnych IXARC (magnetycznych), ponad 25000 czujników linkowych drogi LINARIX, ponad 1000 inklinometrów (pochyłomierzy) TILTIX (z płynem elektrolitycznym i MEMS).

Pobierz katalog POSITAL

 

 

Enkodery absolutne IXARC

Enkodery absolutne IXARC

Enkodery absolutne programowalne z serii IXARC firmy POSITAL FRABA to kompaktowe, trwałe, odporne na wstrząsy i wibracje czujniki pozycji kątowej.

Produkty


 

Enkodery inkrementalne IXARC

Enkodery inkrementalne IXARC

Enkodery inkrementalne mierzą względną pozycję kątową poprzez zliczanie impulsów (liczba impulsów przypadająca na jeden obrót określana jest jako rozdzielczość enkodera).

Produkty


 

Czujniki linkowe do pomiaru drogi IXARC

Czujniki (enkodery) linkowe LINARIX

Czujniki linkowe POSITAL zapewniają precyzyjne pomiary dzięki zastosowaniu w nich dokładnych enkoderów absolutnych. Zaletą jest również wytrzymała konstrukcja czujników, która sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach.

Produkty


 

Kit enkoder

Kit Enkoder

Kit Enkoder to najnowszy czujnik pozycji kątowej oferowany przez firmę POSITAL. Jest to OEM'owa wersja enkodera magnetycznego, absolutnego i inkrementalnego, opracowana z myślą o producentach serwonapędow, silników lub innych urządzeń, w których pomiar pozycji kątowej musi być dokładny, powtarzalny, a sam czujnik musi być przystosowany do instalacji bezpośrednio na silniku.

Produkty


 

Inklinometry (pochyłomierze) TILTIX

Inklinometry (pochyłomierze) TILTIX

Inklinometry firmy POSITAL pozwalają na dynamiczny pomiar odchylenia (pochylenia, przechylenia) wokół dwóch osi (X i Y) lub wokół jednej osi (Z). Pochyłomierze są ciekawą alternatywą dla enkoderów obrotowych - pozwalają na pomiar pozycji kątowej bez konieczności stosowania sprzęgieł i innych elementów łączących czujnik z osią obrotu.

Produkty


 

Akcesoria (czujniki pozycji)

Akcesoria (czujniki pozycji)

Adaptery, uchwyty montażowe, koła pomiarowe, programatory, przewody, sprzęgła, złącza

Produkty


 

enkodery atex

Enkodery absolutne i inkrementalne ATEX

Enkodery atexowe do stref zagrożonych wybuchem zapewniają bardzo wysoką rozdzielczość oraz ekstremalną dokładność pomiarów kąta, połączoną z doskonałą dynamiką odpowiedzi. Specjalna budowa mechaniczna enkodera sprawia, że utrata pozycji jest niemożliwa, nawet w momencie odłączenia zasilania.

Produkty


 

enkodery atex

Inklinometry ATEX

Inklinometry atexowe firmy POSITAL FRABA oparte są o technologię MEMS, która pozwala na dynamiczny pomiar odchylenia (pochylenia, przechylenia) wokół dwóch osi (X i Y) lub wokół jednej osi (Z). Pochyłomierze są alternatywą dla enkoderów absolutnych - umożliwiają bowiem pomiar pozycji kątowej bez konieczności stosowania sprzęgieł i innych elementów łączących czujnik z osią obrotu. Dokładne parametry zależą od modelu inklinometru. Czujniki ACM posiadają certyfikat ATEX i dedykowane są do pracy w strefie zagrożonej wybuchem (grupa I - górnictwo, strefa: 1, 21).

Produkty

 

 

Jak za pomocą koła pomiarowego, wskaźnika i enkodera mierzyć prędkość, odległość i pozycję:

 

Pomiar prędkości za pomocą enkodera, wskaźnika i koła pomiarowego:

 

 

Pozostałe instrukcje w wersji pisemnej: https://www.apautomatyka.pl/index.php/news/tutorial
Pozostałe instrukcje w wersji video: https://www.youtube.com/channel/UCH35Yix5QHanbUziz2Dsr-A/videos